Opcje przeglądania

uchwyty dla niepełnosprawnych

Uchwyt do wanny 20x8cm, biały Uchwyt do wanny 20x8cm, biały
Producent: Aqualine
Cena: 27,56 zł
szt
zobacz więcej
Poręcz plastikowa, 300mm Poręcz plastikowa, 300mm
Producent: Aqualine
Cena: 45,61 zł
szt
zobacz więcej
Poręcz plastikowa, 450mm Poręcz plastikowa, 450mm
Producent: Aqualine
Cena: 50,48 zł
szt
zobacz więcej
Poręcz plastikowa, 600mm Poręcz plastikowa, 600mm
Producent: Aqualine
Cena: 52,14 zł
szt
zobacz więcej
Poręcz równa 200mm, biała Poręcz równa 200mm, biała
Producent: Sapho
Cena: 89,00 zł
szt
zobacz więcej
Poręcz prosta 300mm, biała Poręcz prosta 300mm, biała
Producent: Sapho
Cena: 93,98 zł
szt
zobacz więcej
Poręcz prosta 400mm, biała Poręcz prosta 400mm, biała
Producent: Sapho
Cena: 100,52 zł
szt
zobacz więcej

Akcesoria dla osób niepełnosprawnych

Proponujemy naszym klientom wiele produktów doskonałej jakości, spełniających wymogi i posiadających wymagane atesty. Spośród wielu istotnych elementów, których nie wolno pominąć podczas urządzanie łazienki czy sanitariatu dla osoby starszej lub z dysfunkcją ruchu są uchwyty dla niepełnosprawnych poręcze łazienkowe, które zapewniają komfort poruszania się z  oraz pomagają w utrzymaniu równowagi ciała. Obecnie wymóg przystosowania sanitariatów i łazienek dla osób niepełnosprawnych oraz ograniczonych ruchowo, dotyczy również wszystkich toalet publicznych.

Poręcze łazienkowe i uchwyty prysznicowe montowane są przy umywalkach, prysznicach, wannach, kompaktach WC, a także w innych miejscach gdzie taka potrzeba występuje. Oferujemy poręcze i uchwyty wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe w montażu oraz posiadające odpowiednie atesty. Różnorodność proponowanych artykułów dotyczy również materiału, sposobu i miejsca montażu. W ofercie posiadamy uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej, uchylne jak również stałe, montowane do ściany oraz podłogi. Aranżując łazienkę lub toaletę dla potrzeb osoby niepełnosprawnej koniecznie pamiętać należy o zamocowaniu stabilnych uchwytów we właściwych miejscach.

Jakie poręcze wybrać dla osób niepełnosprawnych?

Poręcze, które proponujemy w sklepie Kaczucha.pl wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub węglowej. To istotne, ponieważ montowane np. w łazienkach i toaletach publicznych, narażone są na wyjątkowo częstą eksploatację. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, uchwyty toaletowe mogą być eksploatowane przez długi czas, bez ryzyka rdzewienia, mimo panującej w łazienkach i toaletach wysokiej wilgotności powietrza. Są także łatwe w czyszczeniu, a przy tym prezentują się bardzo estetycznie (w zależności od modelu oferujemy poręcze w kolorze białym lub metaliczne).

Rodzaj poręczy dla niepełnosprawnych można również dopasować pod względem obciążenia. Wszystkie produkty z tej kategorii posiadają bardzo solidne mocowania, dlatego zapewniają osobom niepełnosprawnym i starszym tak potrzebne, pewne oparcie podczas korzystania z łazienek i toalet.

Poręcze dla osób niepełnosprawnych – nieodzowny element wyposażenia łazienki bez barier

Gdy aranżuje się tzw. łazienkę bez barier, przeznaczoną dla osób z ograniczeniami ruchowymi, należy przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem, komfortem, oraz potrzebami niepełnosprawnych użytkowników. Chodzi tutaj głównie o poręcze dla niepełnosprawnych, które zapewniają niezbędne podparcie, zapobiegają upadkom, są pomocne przy przemieszczaniu się itd. Jednym z ciekawych rozwiązań są poręcze uchylne, które w przeciwieństwie do poręczy nieruchomych, można rozkładać jedynie wtedy, kiedy to konieczne. Rozwiązanie to sprawdzi się w domach prywatnych, w których z łazienki korzystają również pozostali domownicy. Naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych wychodzą poręcze łamane, które pozwalają na podparcie się dowolną częścią ręki, nie tylko dłoni czy nadgarstka ale i łokcia. Poręcze takie są po prostu bardziej funkcjonalne. Innowacyjne rozwiązanie, jakim są uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych, stwarza użytkownikom możliwość samodzielnego korzystania z łazienki czy toalety. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium