Opcje przeglądania

uchwyty dla niepełnosprawnych

Akcesoria dla niepełnosprawnych

Temat łazienki bez barier jest obecnie ” oczkiem w głowie” producentów, architektów właścicieli pensjonatów, domów seniora itp. Dbałość o komfort , bezpieczeństwo i możliwość korzystania z dobrodziejstw cywilizacji, ludzi starszych i z dysfunkcjami po wielu latach, jest traktowana bardzo serio! Niemal wszyscy producenci mają w swojej ofercie szeroką gamę akcesoriów łazienkowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Kaczucha.pl nie pozostaje w tyle. Proponujemy naszym klientom wiele produktów doskonałej jakości, spełniających wymogi i posiadających wymagane atesty.

Spośród wielu istotnych elementów, których nie wolno pominąć podczas urządzanie łazienki czy sanitariatu osobie starszej lub z dysfunkcją ruchu bardzo ważną rolę odgrywają uchwyty dla niepełnosprawnych i poręcze łazienkowe, które zapewniają komfort poruszania się z jednego miejsca na drugie oraz utrzymanie równowagi ciała.

Obecnie wymóg przystosowania sanitariatów i łazienek dla osób niepełnosprawnych oraz ograniczonych ruchowo, dotyczy również wszystkich toalet publicznych.

Poręcze łazienkowe i uchwyty prysznicowe montowane są przy umywalkach, prysznicach, wannach, kompaktach wc, a także w innych miejscach gdzie taka potrzeba występuje. Oferujemy poręcze i uchwyty wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe w montażu oraz posiadające odpowiednie atesty. 

Wybór jest ogromny. Poręcze proste, łukowe, kątowe, uchwyty nad wannę, przy WC , do kabiny prysznicowej. Są funkcjonalne, estetyczne i nieodzowne.

Różnorodność proponowanych artykułów dotyczy również materiału, sposobu i miejsca montażu. W ofercie posiadamy uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej, uchylne jak również stałe, montowane do ściany oraz podłogi.

Aranżując łazienkę lub toaletę dla potrzeb osoby niepełnosprawnej koniecznie pamiętać należy o zamocowaniu stabilnych uchwytów we właściwych miejscach.

Zwróćmy uwagę że podczas korzystania z łazienki/ toalety użytkownik musi przytrzymać się poręczy. Trzeba np. wejść do brodzika lub usadowić na siedzisku wannowym, a także usiąść i wstać z muszli klozetowej. W tych wszystkich sytuacjach osoba niepełnosprawna lub niedołężna potrzebuje stabilnej poręczy łazienkowej, by nie zachwiać się i nie upaść. Zauważmy koniecznie, że uchwyt dla niepełnosprawnych skutecznie chroni także przed pośliźnięciem się na śliskim, mokrym dnie brodzika lub wanny.

Jakie poręcze dla niepełnosprawnych wybrać?

Poręcze dla niepełnosprawnych, które proponujemy w sklepie kaczucha.pl wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub węglowej. To istotne, ponieważ montowane np. w łazienkach i toaletach publiczne, narażone są na, wyjątkowo częstą eksploatację. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, uchwyty toaletowe mogą być eksploatowane przez długi czas, bez ryzyka rdzewienia, mimo panującej w łazienkach i toaletach wysokiej wilgotności powietrza. Są także łatwe w czyszczeniu, a przy tym prezentują się bardzo estetycznie (w zależności od modelu oferujemy poręcze w kolorze białym lub metaliczne).

Rodzaj poręczy dla niepełnosprawnych można również dopasować pod względem obciążenia. Wszystkie produkty z tej kategorii posiadają bardzo solidne mocowania, dlatego zapewniają osobom niepełnosprawnym i starszym tak potrzebne, pewne oparcie podczas korzystania z łazienek i toalet. Mogą być także montowane w toaletach i łazienkach w instytucjach i urzędach, ośrodkach zdrowia czy lokalach usługowych, a także, hotelach i pensjonatach.

Poręcze dla niepełnosprawnych – nieodzowny element wyposażenia łazienki bez barier

Gdy aranżuje się tzw. łazienkę bez barier, przeznaczoną dla osób z ograniczeniami ruchowymi, należy przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem, komfortem, oraz potrzebami niepełnosprawnych użytkowników. Chodzi tutaj głównie o poręcze dla niepełnosprawnych, które zapewniają niezbędne podparcie, zapobiegają upadkom, są pomocne przy przemieszczaniu się itd.

Jednym z ciekawych rozwiązań są poręcze uchylne, które w przeciwieństwie do poręczy nieruchomych, można rozkładać jedynie wtedy, kiedy to konieczne. Rozwiązanie to sprawdzi się w domach prywatnych, w których z łazienki korzystają również pozostali domownicy.

Naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych wychodzą poręcze łamane, które pozwalają na podparcie się dowolną częścią ręki, nie tylko dłoni czy nadgarstka ale i łokcia. Poręcze takie są po prostu bardziej funkcjonalne

Innowacyjne rozwiązanie, jakim są uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych, stwarza użytkownikom możliwość samodzielnego korzystania z łazienki czy toalety. Daje im poczucie samodzielności i niezależności

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium